O relacjach

O relacjach

Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią trwać z kolei w dobrych relacjach w dobrych związkach w przyjaźniach w sposób, jaki naprawdę pragną? dlaczego niszczą?

Problem polega na tym, że nie są przyzwyczajeni i nie potrafią przeżywać pięknych i pełnych miłości uczuć. Ludzie, którzy przez wiele lat od dziecka byli źle traktowani, poddawani silnym bodźcom tego braku Miłości, nie potrafią przeżywać dłużej łagodnych i pięknych, pełnych miłości uczuć. Ludzie Ci nauczyli się siły przetrwania, walki o siebie, o swoje bezpieczeństwo, nieustannego  gniewu i smutku, a to emocje nie łagodne. Potem często wchodzili w uzależnienia wszelkiej maści , które dawały im jeszcze większe bodźce lub łagodziły te nadmierne. Muszą w tych „ okolicznościach przyrody” od czasu do czasu „ naćpać się” tego gniewu, smutku, depresji bo to im daje silne doznania. Co robią? Odrzucają, porzucają, manipulują, poniżają, wchodzą w autodestrukcję i inne złe rzeczy sobie robią. Porządnie się muszą skopać, aby na chwilę znów odpocząć w tym łagodnym uczuciu miłości, jej przyjęcia, którego tak bardzo pragną…. , a potem, gdy już za długo odpoczywają, to zaczynają swoją „ jazdę bez trzymanki” od początku.

Jak to rozwiązać? Jak z tego wyjść? Cóż,to proces, praca nad sobą w uczciwości ,konsekwentne trwanie w decyzji, która pierwotnie dawała poczucie szczęścia, to Miłość, to Bóg to…….